פקר ידפז בע"מ
פקר ידפז פלדות איכות
פקר ידפז שירותי פלדה
פקר ידפז פרופילים
פקר ידפז מפעלי גלוון
פקר ידפז פלדות דייק
ימקו ידפז תעשיות
קונטק זיווד אלקטרוני
פ.ל.ה. הנדסת תאורה
פקר ברזל בניין
עמוד הבית >  מוצרי פלסטיק > ארקל מוצרי פלסטיק > 
ארקל מוצרי פלסטיק    

ארקל מוצרי פלסטיק אגודה שיתופית חקלאית בע"מ הינה חברה המתמחה בפיתוח, בעיצוב ובייצור של רכיבים ומוצרים מפלסטיק. היא נמצאת בבעלותם של קבוצת פקר פלדה וקיבוץ בית זרע, שם גם ממוקם מפעל החברה. ארקל מתמחה בשלושה תחומי ייצור: רכיבים עבור תעשיית הרכב, מוצרי גינון והשקיה, ופריטים שונים עבור גורמים חיצוניים (כקבלנית משנה). המשותף לכולם: מתן פתרונות מלאים בעלי ערך מוסף לאורך שלבי העבודה, החל מהעיצוב דרך הייצור הסדרתי היעיל ועד לאספקה ללקוח, תוך הקפדה על עמידה באיכות, בלוח זמנים ובמסגרת תקציבית.

ראשיתה של ארקל מוצרי פלסטיק בשנת 1963, עם הקמת מפעל ארקל תעשיות על ידי קיבוץ בית זרע. בשנת 1992 חולק המפעל לשלוש חברות עצמאיות, כאשר קבוצת פקר פלדה נכנסה במרוצת השנים כשותפה בבעלות על ארקל מוצרי פלסטיק.

במסגרת תחומי פעילותה מייצרת ארקל מגוון רחב של מוצרי גינון אסתטיים, המיועדים לשימוש ביתי או ציבורי, גוללי צינור למיניהם, מוצרי צריכה בשיטת "עשה זאת בעצמך" (DIY), ומבחר פריטים טכניים ואחרים על פי דרישות גורמים מקצועיים שונים.

אל תחום ייצור רכבי פלסטיק לתעשיית הרכב העולמית, שהוא כיום הדומיננטי שבתחומי הפעילות של ארקל, נחשפה החברה לפני כעשור. עם התפתחות תעשיית הרכב ואימוץ ייצור טכנולוגיות חדשות, נוצר צורך בהפחת משקל הרכב. בהתאם הפנתה ארקל משאבים הנדסיים וטכנולוגיים רבים לפיתוח פתרונות להחלפת חלקים מבניים מורכבים ממתכת לפלסטיק. המיומנויות החדשניות שפיתחה ארקל בהזרקת חומרים תרמו-פלסטיים ממולאים בזכוכית לתוך תבניות, אפשרו לה לייצר עבור חברות רכב מובילות חלקי רכב חזקים מפלסטיק, המאופיינים ביכולת הסתגלות מהירה. יתרה מכך, החלקים שמייצרת ארקל משלבים לתוך חלק פלסטי אחד מספר חלקים מתכתיים קטנים, אשר במקור הותקנו כל אחד בנפרד ברכב. יכולת זו מביאה לחסכון במשקל ובעבודה, ובכך מפחיתה את עלות הייצור.

כיום רשומים על שמה של ארקל וחברת ג'נרל מוטורס אירופה מספר פטנטים משותפים, והיא מוכרת על ידי חברות הרכב האירופאיות הודות למיומנויותיה הייחודיות. כספקית של פיתוח משולב מייחסות חברות הרכב לארקל ערך עצום, מאחר שהיא מציעה חיסכון משמעותי בעלויות, בעיקר בשלב העיצוב והפיתוח של פלטפורמה חדשה. ערך זה הופך אותה לספקית המועדפת בכל הנוגע לשימוש זה ולשימושים עתידיים בחיפת המנוע.

לנוכח פוטנציאל הצמיחה, ועל מנת לייעל את יכולת חדירתה לשוק הרכב בצפון אמריקה, הקימה ארקל ביוני 2005 את חברת הבת ,Arkal Plastics North America Inc.שבסיס פעילותה הוא בקנדה.

לאחר עשר שנים של עבודה מאומצת ממוצבת ארקל בקרב יצרני הרכב באירופה ובצפון אמריקה כמומחית בתחומה, וכחברה מובילה בהפיכת חלקים מבניים מורכבים ממתכת לפלסטיק. במסגרת מדיניותה שוקדת כל העת ארקל על פיתוחים חדשים, הן בתחום תעשיית הרכב והן בתחומי פעילותה הנוספים, תוך הצגת קצב צמיחה גבוה בכל קנה מידה.

לאתר המורחב של ארקל מוצרי פלסטיק לחץ כאן

h3_1_225

h4_3_191

 argal_159